g1To była niesamowita wycieczka. Seniorzy 25 marca 2009r.  pojechali do Radzionkowa i Rudy Śląskiej. W Radzionkowie zwiedzili przepiękne Muzeum Chleba. Otwarte zostało w kwietniu 2004 r. dzięki niezwykłemu pasjonatowi jakim jest p. Piotr Mankiewicz. Jak mówi twórca „muzeum powstało z szacunku do historii i potrzeby serca”. Obejrzeliśmy film „Chleb”, a później p. Mankiewicz oprowadzał nas po muzeum. Wspaniałe eksponaty zbierane przez lata, to historia piekarnictwa zarówno w Polsce jak i na świecie.

.

Więcej…

 
W przedostatni dzień ferii zimowych 26 lutego 2009r. dzieci wyjechały do stadniny koni w Wadowicach. Główną atrakcją tego wyjazu były przejażdżki konne pod okiem doświadczonych instruktorów. Właścicielka stadniny Pani Maria Dąbrowska - emerytowana nauczycielka i pasjonatka koni, oprowadziła dzieci po stadninie i zainteresowała ich ciekawymi opowieściami o koniach. Pobyt w stadninie "Jowisz" zakończył się ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek.

.
 

maxi1_69.jpg W środę 25 lutego 2009r. w Klubie Kultury "Andulka" w Brzeźnicy odbyło się spotkanie z rzeźbiarzem z Marcyporęby Bachorowic Panem Tadeuszem Juchą.

Swój talent odkrył już w szkole podstawowej, lecz jak to zazwyczaj w tym okresie bywa, było wiele innych "ciekawszych" zajęć uczniowskich.
.

Więcej…

 
Członkowie (i nie tylko) Klubu Seniora "Młodym być jesienią" w Brzeźnicy dnia 24 lutego 2009r. udali się na pierwszą w tym roku wycieczkę. Głównym celem wyjazdu był zabytkowy kościół p.w. Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich koło Brennej. To najstarszy kościół na Ziemi Cieszyńskiej. Pierwsza wzmianka o parafii w rejestrze świętopietrza archiprezbitariatu apostolskiego pochodzi z roku 1417.
.

Więcej…

 
tenisW piątek 20 lutego 2009r. Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Brzeźnicy zorganizował Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży. W sportowej rywalizacji wzięły udział dzieci i młodzież z terenu Gminy Brzeźnica. Wśród nich byli również podopieczni Świetlic Środowiskowych w Marcyporębie, Sosnowicach i Tłuczani, którzy przybyli na turniej ze swoimi opiekunami. Turniej odbył się w czterech kategoriach: szkoła podstawowa dziewczęta i chłopcy oraz gimnazjum dziewczęta i chłopcy.
 
Oto końcowa klasyfikacja:

Więcej…

 

maxi1_31.JPGZ inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Brzeźnicy, w ośrodku kultury w Brzeźnicy odbył się Bal Malucha - Bajkowy Karnawał, impreza na zakończenie karnawału dla najmłodszych. Podczas kilkugodzinnej zabawy dzieci wraz z rodzicami i babciami brali udział w tańcach, konkursach oraz zabawach z chustą. Dzieci zaprezentowały na wybiegu piękne stroje karnawałowe a te, które lubią występować na scenie prezentowały swoje umiejętności wokalne i  recytatorskie.

 

FOTOGALERIA

.
 
Szukaj

bip logo 2 copy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Licznik Odwiedzin
Wczoraj151
Miesięcznie12383
Wszystkie1170336
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Najczęściej czytane
CKiP proponuje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama